Aktualizace údajů na www.epusa.cz

S příchodem datových schránek je třeba si zaktualizovat údaje na webu www.epusa.cz. Je to velmi důležité, protože tyto údaje budou využity k rozesílání přihlašovacích informací do datové schránky

Co je datová schránka

Dnes má každý listovní doručovací adresu. Ta je však v dnešní moderní době nedostačující a tak kromě ní bude existovat i datová schránka. Tato by měla nahradit stávající papírovou korespondenci korespondencí výhradně elektronickou.

Datovou schránku budou muset mít všechny orgány veřejné moci (ministerstva, kraje, města, magistráty, města, obce, příspěvkové organizace, DSO) a všechny osoby zapsané do obchodního rejstříku (akciove společnosti a společnosti s ručením omezeným).

Datovou schránku mohou mít živnostníci a občané. Mohou, ale nemusí. Je to dobrovolné. Má-li však dotyčný datovou schránku, orgán veřejné moci s ním musí komunikovat pomocí datové schránky.

Více informací o datových schránkách

Co je www.epusa.cz

E-pusa.cz je webový portál – elektronický portál uzemních samospráv, který provozuje Ministerstvo vnitra ČR. Na tomto portálů je katalog všech orgánů veřejné moci a údaje o nich. Jsou to např. kontaktní, statistické údaje, zřizované organizace, správní obvody atp.

www.epusa.cz

Co je třeba nastavit

K přístupu do datové schránky orgánu veřejné moci je oprávněn vedoucí orgánu veřejné moci, pro než byla datová schránky zřízena. Tím je např. starosta, majitel či ředitel společnosti atp. Pro orgány veřejné moci budou datové schránky zřizovány automaticky od 1. 7. 2009. Jako vedoucí bude určen starosta, který je uveden v portálu epusa.cz.

Je tedy nutné nastavit si na epusa.cz kontatní osoby, zejména však správné údaje o starostovi obce.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..