AVG Technologies uvolňuje AVG Anti-Virus Free Edition 8.0

Tisková zpráva. Uživatelům je nyní k dispozici AVG 8.0 i v bezplatné verzi.

Česká republika, 23. dubna 2008– AVG Technologies, dodavatel bezpečnostního software AVG, uvolňuje AVG Anti-Virus Free Edition 8.0. Tato bezplatná edice má omezeny některé funkce, nicméně poskytuje plnohodnotnou ochranu počítače před viry i spyware a to stejně jako u komerčních produktů díky zcela novému a přepracovanému jádru programu. AVG Free Edition 8.0 je určena pouze pro soukromé a nekomerční použití v jednom domácím počítači, bude k dispozici v anglickém, později i v japonském jazyce a firma pro ni nezajišťuje technickou podporu. Ke stažení bude uživatelům k dispozici od 24. dubna 2008.

„Uvolněním bezplatné verze AVG 8.0, obsahující ochranu před viry i spyware, chceme poskytnout možnost zabezpečení počítače skutečně všem uživatelům,“ uvedl Karel Obluk, technický ředitel společnosti AVG Technologies.„Kvůli stále intenzivnějším webovým útokům jsme navíc zařadili do free edice také funkci AVG Search-Shield, která bezpečně vyhodnotí v reálném čase všechny výsledky hledání na internetu a míru rizika nákazy signalizuje ikonou vedle jednotlivých odkazů,“ doplnil.

Funkce AVG Search-Shield pracuje s internetovými vyhledávači Google, Yahoo! a MSN. Je součástí unikátní technologie LinkScaner, kterou firma AVG Technologies zařadila do svého bezpečnostního systému po loňské akvizici americké firmy Exploit Prevention Labs. Ve srovnání s bezplatně poskytovanou verzí 7.5 obsahuje verze 8.0 vedle antiviru i antispyware a dále nabízí vylepšené detekční schopnosti, efektivnější heuristickou analýzu i možnost nastavit prioritu testu v jeho průběhu. Nechybí zde ani možnost eliminace potenciálně nežádoucích programů a tzv. cookies, což dříve obsahovaly pouze komerční verze systému AVG.

Software AVG patří podle renomovaného zpravodajského serveru CNet mezi dvacítku nejčastěji stahovaných programů všech dob. Jeho bezplatná verze AVG Anti-Virus Free Edition pokořila již několikrát hranici 1 000 000 stažení za jeden týden na prestižním serveru Download.com. Volnou edici AVG Anti-Virus 8.0 lze snadno stáhnout, instalovat i používat. Zjednodušenému ovládání napomáhá i nově zařazená komponenta AVG Security Toolbar. AVG 8.0 je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista, Windows XP i Windows 2000.

Tomáš Pernica: S příchodem nové verzé AVG Free 8.0 končí i podpora pro verzi 7.5. Proto si uživatelé starší verze musejí stáhnou aktuální verzi AVG Free 8.0.

Zdroj: www.avg.cz

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..