Internetové prezentace

Nejrychlejší způsob jak dnes najít informace je otevřít internetový prohlížeč, zadat hledané slovo, předmět či firmu a stisknout tlačítko „Hledej“. Doba, kdy pro vyhledávání stačily „Zlaté stránky“ či jiné podobné katalogy, je již dávno pryč. Většina mladých lidi již hledá informace převážně na internetu. A pokud vaše firma nemá internetovou prezentaci, není nalezena, tudíž může snadno přijít o potenciální klienty.

Organizace statní správy, např. obce a města, mají dokonce ze zákona povinnost mít internetové prezentace a na nich poskytovat celou řadu informací.

Internet je efektivní, rychlá a levná forma reklamy, která může oslovit velké množství potenciálních i stávajících klientů. Je to také snadné medium pro komunikaci, např. články, blogy, ankety atp.

Chci internetovou prezentaci

Rozhodnete-li se pro internetovou prezentaci, mohu vám nabídnout:

Informace

Abyste se mohli správně rozhodovat o svém novém způsobu prezentace, potřebujete co nejvíce informací o tom, co vás čeká, jak to všechno vůbec pracuje a jaké vám to přinese výhody. Ale v neposlední řadě také to, co proto musíte udělat.

Analýzu požadavků

Tak jako každý výrobek, je třeba i internetovou prezentaci dobře navrhnout, zvláště je-li pro prezentaci použita databáze. Je tedy třeba shromáždit veškeré požadavky a představy klienta.

Návrh struktury prezentace

Na základě analýzy je zpracován návrh struktury prezentace, tzv. mapa webu, databázový model a obsah prezentace. Správný návrh umožňuje snadnou orientaci a členění prezentace.

Grafický návrh prezentace

Jak se říká, že barva prodává, tak i grafický návrh neboli design, má nemalý vliv na návštěvnost a praktické využití vaší prezentace. Je to taková malá výkladní skříň, proto je nutné designu věnovat náležitou pozornost.

Realizaci prezentace pomocí technologií HTML, JavaScript, PHP, MySQL

Jakmile je vše analyzováno, navrženo a vymyšleno, přichází řada na realizaci prezentace. Při realizaci se zpracuje grafický návrh a vytvoří se stránky v HTML jazyce. Ty mohou být doplněny o aktivní prvky pomocí skriptovacích jazyků JavaScript a PHP. Dokonalejší prezentace mohou spolupracovat s databází, což přináší možnost celé řady dalších prvků, např. články, komentáře, diskuse, ankety, knihy návštěv, e-shopy, registrace apod.

Registraci domény a zveřejnění

Hotová prezentace se musí umístit na internet. Jinými slovy – prezentace se uloží na počítač, který je neustále dostupný z internetu. Takovému počítači se říká server a službě, která to umožňuje se říká webhosting. Hostovat je možné na doméně 2. řádu (prezentace má adresu ve tvaru firma.cz), což stojí poplatek za doménu a poplatek za webhosting nebo na doméně 3. řádu (adresa ve tvaru firma.sluzba.cz), což může být zdarma, ale zpravidla s reklamou v podobě banneru.

Následné aktualizace, redesign, …

Vytvořením prezentace práce zdaleka nekončí. Má-li být prezentace funkční a aktuální, je třeba se o ni neustále starat, tj. zveřejňovat nové informace, články, fotografie či jiný obsah.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..