Potřebuji PowerPoint

Už se vám někdy stalo, že potřebujete na počítači otevřít soubor v PowerPointu, ale on tam PowerPoint není nainstalovaný? Jak na to…

PowerPoint je aplikace, ve které lze vytvařet prezentace, které lze zobrazit na monitoru nebo projektoru. Prezentace mohou sloužit k výuce, školení a prezetnovaní slidů např. větší skupině na poradě atp.

PowerPoint je součástí kancelářského balíku Microsoft Office 2003 nebo 2007 Office System. Bohužel se nevyskytuje ve všech verzích, takže ti uživatelé, kteří mají verze Basic (obsahuje Word, Excel, Outlook) mají smůlu.

Jak tedy řešit tuto situaci? Máte několik možností:

  1. Upgradovat na vyšší verzi Microsoft Office. Pokud chcete využívat produkty Microsoftu, buď z důvodu maximální nebo jste na ně zvyklí, pro použití aplikace PowerPoint je nutné upgradovat vaši licenci Office na vyšší verzi, např Small Bussines. To může stát i několik tisíc.
  2. Stáhnout PowerPoint Viewer. Pokud vám bude stačit prezentaci jen prohlédnout, nejjednodušším řešením je stáhnout si zdarma prohlížeč PowerPoint. Prohlížeč naleznete na stránkách společnosti Microsoft.
  3. Stáhnout OpenOffice.org a použít Impress. Součástí kancelářského balíku OpenOffice.org je aplikace Impress, která je funkčně obdobná jako PowerPoint. Otevírá i ukládá soubory PPT z PowerPointu. Ovládání je téměř stejné. Aplikace však nemusí být 100% kompatibilní s proprietární formátem PowerPointu, takže některé prezentace se nemusí zobrazovat úplně stejně.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..