Změna hesla pro katastr v Czech POINTu

Aplikace Czech POINT umožňuje výpis z katastru nemovitosti. Aplikace se do katastru vzdáleně  připojí a k tomu potřebuje jméno a heslo. Platnost tohoto hesla je 6 měsíců a po uplynutí této doby je třeba heslo změnit. Návod jak na to.

Platnost hesla pro přístup do katastru je pouhých 6 měsíců. Po jeho vypršení Czech POINT při jeho použití zahlásí jeho vypršení. Toto heslo může změnit pouze uživatel ADM.

Co budeme potřebovat

Abychom mohli heslo pro katastr změnit, potřbujeme několik věcí:

 • Administrátorské jméno a heslo pro Czech POINT. Tento přístup najdete na papíru, který přišel když se poprvé zaváděl CzechPoint. Pomocí tohoto přístupu je mj. možno vytvářet uživatele. Přihlašovací jméno má tvar např. „ADM_MOJEOBEC“.
 • Stávající přístup do katastru pro Czech POINT. Příhlašovací jméno má tvar např. „oumojeobec_cp“. Důležité je to „_cp“ na konci, to znamená, že je tento přístup pro CzechPoint. Poprvé bylo přiděleno heslo, které najdete opět na papíru, který přišel z katastru. Toto heslo se muselo před prvním použitím změnit. Takže to, které je vytištěno na papíru z katastru již není platné, je staré. Doufejme, že ten kdo heslo měnil, nové heslo někam napsat. Pokud heslo nenajdete, na tom papíru je kontakt, kde vám poradí.

Moji zákaznici hesla najdou uložené v souboru Dokumenty/Internet/Czech POINT.txt.

Měníme heslo

Máme-li vše potřebné, tedy přístupové heslo ADM_ a heslo do CzechPoint a aktuální přístupové jméno a heslo pro katastr, můžeme se pustit do změny hesla.

 1. Ukončete všechna okna a záložky Internet Explorer. Je to nutné kvůli použitému certifikátu z tokenu.
 2. Spuťte Internet Explorer.
 3. Otevřete speciální adresu pro změnu hesla https://www.czechpoint.cz/czechpoint/spravceskupiny.
 4. Pokud vyskočí okno pro výběr certifikátu, NEvybírejte certifikát, ale kliněte na STORNO!
 5. Do přihlašovácího formuláře zadejte přihlašovací údaje, např. „ADM_MOJEOBEC a heslo.
 6. V seznamů rolí klikněte na „Správce skupiny“.
 7. U řádku, kde je „Katastr nemovitostí WS“ klikněte na „Změna hesla“.
 8. Vídíte dialog pro změnu hesla. Má dvě části (formuláře). V horní části lze změnit heslo jen na CzechPointu. Tato možnost se využije tehdy, změníte-li heslo v katastru samostaně. Zřejmě nebudete používat. Ve spodní části je možné přímo vzdáleně změnit heslo v katastru a to se uloží i v CzechPointu.
 9. Do spodního formuláře zadejte přihlašovací údaje pro Czech POINT, tj. Stávající jméno (např. „mukunstat_cp“), stávající heslo a dvakrát nové heslo.
 10. Klikněte na tlačítko „Uložit“, které je vlevo nad formulářem.
 11. Pokud se vše úspěšně podařilo, aplikace vám to oznámí. Pokud ne, objeví se šílený protokol s chybami.